Wypożyczalnia kajaków

 

Cennik wypożyczalni kajaków w Ośrodku Turystycznym Warzenko:

 

WYPOŻYCZENIE KAJAKA 35 zł / doba

 Cena zawiera wypożyczenie kajaka, 2 wioseł i 2 kapoków.

 

Oferujemy kajaki z pracowni Delsyk Design charakteryzujące się bardzo wytrzymałym polietylenem, dzięki któremu w światku kajakowym DD nazywany jest  "kanadyjskim Prijonem". Na dokładkę projekty kajaków rodem z Kanady przewyższają większość konstrukcji pod względem nautycznym.

Salish to najnowszy kajak z pracowni Delsyk Design. Kształt kadłuba, zastosowane materiały i rozwiązania zdradzają ponad 30 lat doświadczeń w konstruowaniu kajaków. Do produkcji użyto polietylenu najwyższej jakości. Dzięki zastosowaniu płaskiego dna kajak jest bardzo stabilny a podniesiona linia dziobu pozwala na swobodne przepływanie przez leżące w wodzie drzewa.

Delsyk Salish to dwuosobowy kajak idealny do turystyki i rekreacyjnego pływania po rzekach, jeziorach i zatokach. Łódka wyposażona jest w wygodne siedziska z oparciami o regulowanym kącie nachylenia. W tylnym kokpicie zamontowane zostały regulowane podnóżki.

Kajaki są bardzo stabilne.

 

Dane techniczne:

Materiał: polietylen
Długość: 450 cm
Szerokość: 77 cm
Kokpit: 107cm x 44 cm , 82cm x 40 cm
Ładowność: 318 kg
 

Wiosło kajakowe Panda - Uniwersalne wiosło przydatne do turystyki nizinnej, morskiej i górskiej. To ekstremalnie wytrzymałe wiosło już kilkanaście lat temu skonstruowali nasi południowi sąsiedzi, z myślą o kajakarzach górskich. Do dzisiaj to wiosło cieszy się ogromnym powodzeniem. Jest to idealna propozycja na trudne rzeki gdzie wiele razy trzeba odpychać się od dna, przeszkód lub brzegu. Kształt pióra pozwala na swobodne odpychanie się nim od pokonywanych górą drzew na rzekach zwałkowych. W przeciwieństwie do innych wioseł o asymetrycznym kształcie pióra ten model doskonale się sprawdzi w takich sytuacjach. Wiosło posiada asymetryczne pióra o powierzchni 617 cm2, które wykonano z bardzo sprężystego, trwałego polietylenu HTP.

 

REGULAMIN WYPOŻYCZALNI KAJAKOW:

1. Wypożyczanie sprzętu odbywa się na zasadach odpłatności zgodnie z cennikiem.
2. Wypożyczalnia nie organizuje spływów kajakowych jedynie udostępnia i wypożycza sprzęt. Spływy są organizowane we własnym zakresie przez uczestników i na własną odpowiedzialność.
3. Aby wypożyczyć sprzęt należy okazać dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy). W przypadku jeśli wydający sprzęt uzna klienta za niewiarygodnego, bez uzasadnienia może odmówić wypożyczenia sprzętu. Nie będą również obsługiwane osoby pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, a także osoby niepełnoletnie.
4. Wypożyczenie sprzętu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
5. Wypożyczający zobowiązany jest do sprawdzenia stanu wypożyczanego sprzętu pod względem jakościowym I ilościowym oraz przekazania ewentualnych uwag wydającemu sprzęt. Podstawowym wyposażeniem każdego sprzętu pływającego są kamizelki asekuracyjne, których wypożyczający musi używać zgodnie z ich przeznaczeniem i ponosi pełną odpowiedzialność za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
6. Sprzęt zwracany do wypożyczalni powinien być w stanie umożliwiającym ponowne wypożyczenie.
7. Odbiór i zwrot sprzętu odbywa się w miejscu ustalonym wcześniej przez Wypożyczającego i Wypożyczalnie.
8. Istnieje możliwość rezerwacji sprzętu na warunkach ustalonych z Wypożyczalnią.
9. Za sprzęt nie zwrócony w terminie Wypożyczalnia może pobrać dodatkową opłatę w wysokości 100% dobowej należności za wypożyczenie.
10. Osoby nieletnie mogą płynąć tylko pod opieką osób pełnoletnich, które ponoszą pełną odpowiedzialność za nie, za ich zachowanie i ewentualne szkody.
11. Wypożyczalnia nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zachowanie się uczestników na spływie, a w szczególności za szkody, jakich mogliby oni dokonać, na rzecz innych osób lub firm.
12. Wypożyczalnia nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu nieszczęśliwych wypadków, utraty zdrowia lub śmierci uczestników spływów.
13. Wypożyczalnia nie ponosi odpowiedzialności za szkody, jakim mogłyby ulec pozostawione na jej terenie samochody, a w szczególności za kradzieże, uszkodzenia, dewastacje włączając w to szkody wywołane siłami natury.
14. Wcześniejsze, niż to ustalono, terminy, miejsca i godziny zakończenia spływów muszą być zaakceptowane przez wypożyczalnie i mogą być zrealizowane wyłącznie na jej warunkach.
15. Osoby naruszające regulamin wypożyczalni będą zobowiązane do zakończenia pływania wypożyczonym sprzętem niezależnie od czasu przebywania na wodzie bez prawa zwrotu pieniędzy.
16. Wypożyczający zobowiązany jest do stosowania się do poleceń wydawanych przez Wypożyczalnie oraz służb do tego uprawnionych.
17. Za zgubienie, kradzież oraz zniszczenia nieodwracalne sprzętu wypożyczający zwraca jego równowartość w wysokości 100% ceny rynkowej bez względu na stopień jego zamortyzowania. Za przedziurawienie w zależności od wielkości uszkodzenia od 30 zł do 50 zł.
Wszystkie sprawy sporne w pierwszej kolejności będą rozwiązywane polubownie. W przypadku braku porozumienia, sprawy sporne będzie rozstrzygał sąd właściwy dla Wypożyczalni.
 

 

Operacja finansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej  w ramach Osi 4 PROW 2007-2013

Podmiot odpowiedzialny za treść  informacji – Fundacja Pro Caritate Gedanensis

Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 –Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

stat4u