SOBIESZÓW k. Karpacza

Okolica

Nasz obiekt położony jest w Sobieszowie - obecnie dzielnicy Jeleniej Góry - leży u stóp Karkonoszy - największego pasma górskiego Sudetów Zachodnich na wysokości około 400 m 

- przepiękna okolica zachęca do aktywnego spędzania czasu.Lokalizacja miasta stwarza dogodne warunki do rozpoczynania tutaj pieszych wędrówek po Karkonoszach i organizowania wycieczek do Szklarskiej Poręby, Karpacza czy do Czech.

Zabytki Sobieszowa: 

– Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – wzniesiony w 1745 r. przez ewangelików. Od 1947 r. mieści się tu parafia rzymskokatolicka. W 1960 r. umieszczono tutaj obraz Chrystusa Dobrego Pasterza z otwartym sercem na tle Karkonoszy.

– Kościół św. Marcina – pochodzi z 1305 roku, w latach 1778–1782 został przebudowany przez Cystersów.– Pałac Schaffgotschów – wzniesiony w latach 1705–1712, wg projektu Eliasa Scholza z Bolesławca. - ruiny zamku Chojnik Jelenia Góra

– zabytki: klasycystyczny Ratusz, fontanna z Neptunem, zespół barokowych kamieniczek w rynku, Mury obronne z Bramą i Basztą Wojanowską, Kościoły pw. św. Erazma i Pankracego oraz pw. Podwyższenia Krzyża św., Cerkiew św. Piotr i Pawła, secesyjny Teatr im. C.K. Norwida, Muzeum karkonoskie.

 

Więcej informacji na temat atrakcji www.sobieszow.pl

stat4u